Zázračné dítě Donnie SmithZakažte pěvecký soutěže. Vim, že to bylo řečený už stokrát, ale tohle je moc. Do ČS má talent teď vlezla malá holčička, který je 9 a zpívá jako 30 letá zkušená zpěvačka, prostě je to nářez. I já, odpůrce těch úžasnejch objevů a senzací, kterejm lidi tleskaj ve stoje a Bílá u nich roní slzy, jsem se podivil a pocítil jistej obdiv. Ale pak si nutně musíte uvědomit, že je to typickej případ Donnie Smithe (mrkněte na film Magnolia ;)), dítěte, který je hvězdou, protože má nějakej hodně neobvyklej talent (je chytrý, umí zpívat, je předčasně vyzrálý, sami určitě ještě na něco přijdete). Je slavný, je obdivovaný, ale na jak dlouho? Jakmile ztratěj to nejdůležitější - dětskost, jsou v prdeli, protože ten talent ostatní doženou pílí, věkem apod. Je to vlastně spíš smutný.To je ale to nejmenší. Když vidim ty lidi, jimž se dostává obdivu za zlato v hrdle, kolik jich je, jak málo zajímavý a zapamatovatelný maj hlasy, jak málo zajímavý a zapamatovatelný jsou oni sami a jaká je nejspíš čeká budoucnost, cejtim něco jako nenávist a lítost zároveň. Ty lidi sice uměj skvěle zpívat, ale co věděj o muzice? Jakej maj vkus? Dokázali by napsat slušnej text? Nebo aspoň hudbu? Anebo budou jako většina jejich předchůdců jen tupě interpretovat muziku jinejch a zpívat prostoduchý texty vypočítavejch textařů, který sou napsaný tak, aby neurazily a umožnili jim dostat se do rádia a nahrabat si prachy? Ty lidi jsou povětšinou prostě jednoduchý až hloupý a jediná jejich přednost je, že se jim dostalo pěveckejch kvalit, ale přiznejme se, nejsou ty hlasy všechny stejný? Nemá každá ženská, když přitlačí a snaží se nahodit rockovější zvuk, tu samou nezajímavou hlubokou barvu hlasu? A nejsou ty chlapský hlasy všechny tak odporně uhlazený, že byste si radši ustřelili hlavu, než je poslouchali dýl než 5 vteřin?

Z tohohle všeho nelze vyvodit nic jinýho, než to, že je to fakt všechno jen o prachách a lidi, co se do těch soutěží ženou, jsou vlastně oběti. Stanou se nástrojema jinejch, jejich prostředkem, jak si nahrabat. Je až příliš velká škoda, že se nepovedlo realizovat žádnou větší autorskou soutěž, protože to by opravdu mělo smysl. Najít někoho skutečně talentovanýho, kdo by se dokázal vyjádřit a byl umělecky svébytnej. Lidi ale prostě nestojej o něco opravdovýho, novýho, originálního či nedejbože tvůrčího! Oni potřebujou tu samou stokrát ohranou show, nad jejíž rámec oni nedohlídnou a proto sou spokojený, protože to naplní jejich kulturní kapacitu.

Ale možná je to dobře. Možná je lepší, když si praví umělci pomaličku prokopávaj svoji cestu vejš a k lidem. Jen mě prostě nemůže nesrat, když vidim tuhle lacinou velkohubou televizní sračku. která se tváří jako něco objevnýho. Jo, pár zajímavejch věcí tam opravdu je, ale většinou to je jen prvoplánová honba za senzací. Tak si to lidi užijte a schválně pak spočítejte, kolik superstár opravdu za něco stálo.

Komentáře

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Култура

Nejlepší nejhorší stop ever

Promluvil až o Soudném dni