Atribut verbálníBartlebyovský pocity se dostavujou víc a s o to větší silou, že jim teď můžu dát takovýhle literární označení. Neni to zrovna povídka, která člověka povzbudí, vtipnější ale je, že učitel literatury na příště slíbí příjemnější čtení a vyklube se z toho sexteto povídek o pošlapaný ženský důstojnosti. Dlouhotrvající den předtím zahrnuje bytovej koncert Rhoba Cunnighama, kterej je docela zjevením, v old-school příbytku v Holešovicích kolidujou starý a nový časový linie a ta hudba je super. Pokračování přichází v práci, kam se v jednu v noci přichází na popcorn a nový Star Wars (a to vše grátis!). Sám v obřím sále, rozvalenej a ovívanej výkonnou klimatizací, je tma a ticho, jen větráky hučej v posledních minutách před zjevením loga Lucasfilm. Je to skoro smutný, novinářsko-cinefilní úděl, bez nikoho v kinosále s čistou hlavou a obřím nenarušeným prostorem. Ale hlava v tu chvíli vlastně vůbec neni čistá, je zaneřáděná jako chlívek a o klidu nechce ani slyšet. Ve čtyři ráno s rozpačitým pocitem z filmu dopadá na polštář, aby druhý den promlčela hodinu literární historie a pokusila se připravit na fatální syntaktickej test dne třetího, kterej musí bezpodmínečně splnit. A stane se. Atribut verbální není žádnou překážkou, hlava ho určí správně, je závislý jak na podmětu, tak na přísudku, prozradí ho hlavně ale jeho přechodníku podobná forma (přechodníky jsou totiž doplňky, ví každej přece). A pak se ukáže, že test vlastně nebyl fatální, ale dobrej pocit z dobře odvedený češtinářský práce je stejně fajn. Je to vlastně nejlepší pocit za poslední dobu, lepší než poslech folkaře ve žlutě osvětlenym bytě, lepší než nová epizoda milované sci-fi ságy.Na závěr emo song s nebývale cool videem. To jsou přesně ty bartlebyovský pocity.


Komentáře

 1. Zvláštní, já nikdy na chuť Star Wars nepřišla (tedy, ne že bych se o to někdy nějak zvlášť snažila).
  Všecky testy jsou fatální! Gratuluji k dobře odvedené práci. Potěší, že?
  Video je nejvíl kůl, každopádně mám ráda tvoji melancholickou tvorbu. Hodí se mi vždycky víc na podzim, ale tak teď to taky jde, když už přichází ty Vánoce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, ta tvorba je malinko podzimně stereotypní. Ale už to trochu rozbíjim, samotnýho mě to už tolik nebere. A Star Wars nejsou špatný, ale do života to člověk nepotřebuje, takže o moc nepřicházíš, bych řek :)

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Култура

Nejlepší nejhorší stop ever

Promluvil až o Soudném dni